Profil de Phoene

Pisteur confirmé

 • 

5  messages

samedi 11 février 2023 09:06

Guest wifi instellen op Mesh

Beste,

sedert deze week heb ik de omschakeling gemaakt naar het internet van Orange. De installatie (op zolder) is vlekkeloos verlopen. Echter in de living hadden we geen wifi en heeft de installateur een Mesh Wifi beneden aangesloten. Nu wou ik de wifi voor bezoekers instellen. Boven op zolder bij de modem is dit perfect gelukt. Enkel slaag ik er niet in om de bezoekerswifi ook beneden te ontvangen via de Mesh Wifi.

Iemand enig idee hoe ik dat kan instellen?

 

Alvast bedankt!

Phoene 

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

il y a 2 ans

@Phoene goedemorgen,

misschien helpt deze je wel?

Klik op de blauwe deze.

Tag2023.jpg

 

 

 

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

il y a 2 ans

Normaal moet de tweede module de configuratie van de eerste (master) module automatisch overnemen in een mesh

Wat je kan doen is de stroom van deze beneden eens afzetten, minuut wachten en terug aan

Indien dit niet lukt - stappen van @Josette volgen : Internetprobleem: Orange helpt je | Orange België

 

Pisteur confirmé

 • 

5  messages

Heb deze eens uitgeschakeld en terug opgestart en blijf hetzelfde signaal krijgen. De guest komt dus blijkbaar niet door via de Mesh. Misschien kan deze maar 1 signaal doorgeven?

Guerisseur expérimenté

 • 

586  messages

il y a 2 ans

@Phoene 

Sla me niet dood als ik verkeerd ben 😁 maar ik heb het net even gecheckt op m'n eigen mesh en ik denk dat de Mesh wifi van Orange maar 1 SSID (wifi naam) uitzend en dit zowel op de 2.4Ghz als de 5Ghz frequentie. Meestal is dat MeshWifixxxxxx tenzij de mesh de originele Orange SSID heeft overgenomen tijdens de configuratie. (Orange-xxxxx). De guest kan dus niet worden uitgezonden een mesh module.

Met andere woorden, als jij op zolder de guest kunt ontvangen, dan zal dat zijn omdat je wifi modem deze nog uitzend en niet de wifi mesh module.

Ik ben persoonlijk geen voorstander van de guest wifi. Dit is het eerste wat ik uitschakel bij gelijk welke particulier. Dit zorgt enkel voor een extra bezetting op de wifi frequenties met extra kans op storing. Dit is bovendien bij 90% van de mensen voor niks nodig want ik veronderstel dat je enkel de wifi code gaat geven aan mensen die je vertrouwd?
Een guest netwerk is vooral handig voor restaurants of café's waar ze klantenverkeer en zakelijkverkeer wensen gescheiden te houden (meer uit veiligsheidsoverwegingen, dat bvb de klant niet plots foto's kan beginnen printen op de printer van de zaak 🤣).

Maar dit is en blijft natuurlijk mijn mening.

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

il y a 2 ans

Misschien moet je dit doen op de Mesh zelf @Phoene en niet op de modem

Pisteur confirmé

 • 

5  messages

Wat ik voorlopig van begrijp kan ik geen instellingen doen op de Mesh. Ik kan er enkel dingen bekijken en wachtwoord veranderen. Ik probeer dit te doen op orangemeshwifi.local

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

@Phoene heb je de link die ik geplaatst heb al eens gelezen?

Pisteur confirmé

 • 

5  messages

Ja hoor heb deze bekeken. Waarvoor dank. Maar in het filmpje gaat het meer over de installatie en deze is goed verlopen. Over de instellingen hoe je een wifi-netwerk opzet of aanpast wordt niet gesproken.

Loading...