Profil de Niktor

Apprenti pisteur

 • 

1  message(s)

Mesh wifi of powerline

Wij zijn bezig met een extra kamer te maken op zolder. Aangezien we daar geen wifi verbinding hebben vroeg ik me af of we voor de mesh oplossing moeten kiezen of toch maar powerlines aankopen.

Super User

 • 

8K  messages

@Niktor  goedemorgen,

van mij krijg je deze alvast, en de mannen zijn er beter van

op de hoogte die helpen je graag verder.

 

Tagnieuw.jpg

 

Super User

 • 

7.2K  messages

@Niktor 

Vermits je er voor de rest van de woning geen behoefte aan hebt zou een echt mesh systeem installeren overdaad zijn. En dat kost nog eens een mooie som ook.

Als de rest van de woning goed voorzien is van communicatie zou ik dus in uw geval voor die ene kamer op zolder liefst een AP gebruiken, maar als dat geen optie is dan wordt het een powerline. Voor de duidelijkheid, om een AP te kunnen gebruiken moet er dus een UTP kabel tot in die kamer gelegd worden.

Let wel, om een powerline goed te laten werken is het best dat de elektriciteit in die kamer op dezelfde zekering zit in de centrale zekeringskast als het stopcontact waar de master powerline ingeplugd gaat worden. Dan heb je de beste voorwaarden voor een goede verbinding.

Pisteur expérimenté

 • 

17  messages

Dag @Niktor 

De Mesh WiFi is inderdaad een investering maar deze modules kunnen wel het huidig internetgebruik, wat de laatste jaren enorm zwaarder is geworden, echt goed aan en deze modules hebben enkel een stopcontact nodig.

Mijn mening? Mesh WiFi boven powerlines.

Loading...