Profil de Totem
Grand Sage

Grand Sage

 • 

4.1K  messages

lundi 8 juin 2020 10:24

Tips&tricks : Flybox HOME

Ugh iedereen!

Totem heeft verschillende keren opgemerkt dat de Flybox vragen oproept, hier zijn enkele aanwijzingen over onze 4G-modem.

Mijn verbinding is niet optimaal !

De Flybox is een 4G-modem, je hebt dus een goede dekking nodig om alles op dit niveau te laten werken! Hier zijn een aantal stappen die u kunt nemen om dit soort problemen op te lossen:


1. Controleer of u uw maandelijkse gegevensquotum niet heeft overschreden.
2. Controleer de 4G-dekking bij u thuis.
3. Als de dekking goed is: verplaats je Flybox en breng hem dichter bij je raam.
4. Test uw verbinding door uw pc via ethernetkabel op uw Flybox aan te sluiten. Je zou een snelheid van maximaal 225mbps moeten hebben.
5. Start uw Flybox opnieuw op door deze los te koppelen en weer aan te sluiten.
6. Als het nog steeds niet werkt: verwijder en plaats uw simkaart terug in het apparaat.
7. Neem contact op met de technische dienst of de Webcare-stam voor hulp op afstand en geef hen de resultaten van alle tests die u hebt uitgevoerd.


Mogelijkheden gekoppeld aan uw Flybox

1. U kunt het daadwerkelijk bridgen en de poorten openen, om andere routers en aangesloten apparaten te koppelen op eigen risico! Vanaf het moment dat u de standaardparameters wijzigt, heeft de technische dienst niet meer de mogelijkheid om u optimaal te helpen, een reset kan worden uitgevoerd.
2. Uw Flybox is niet bruikbaar in het buitenland.
3. U kunt een Flybox zonder abonnement bestellen voor € 129, -. Met een Flybox-abonnement kost het je 39 € met 12 maanden commitment.
4. De formules die aan de Flybox zijn gekoppeld, zijn de Flybox-abonnementen van 150 GB voor € 20 / maand en het Flybox-abonnement van 15 GB voor € 15 / maand.
5. Het is niet mogelijk om je te abonneren op een Flybox-abonnement zonder een modem te gebruiken, je Flybox-simkaart gaat niet naar een andere modem. U kunt uw modem echter wel gebruiken met een andere simkaart.
6. U kunt uw Flybox-verbruik regelen via uw klantenruimte of via uw Flybox-beheerconsole.

 

Welke nuttige tips&tricks hebben jullie ook ivm de Flybox?

Totem waakt over zijn stam!

Totem

Pisteur vétéran

 • 

11K  messages

il y a 5 ans

Heel erg bedankt voor deze zeer nuttige info @Totem  !! 

Grand Sage

 • 

4.1K  messages


@patrick2  schreef:

Heel erg bedankt voor deze zeer nuttige info @Totem  !! 


Met veel plezier @patrick2  ! 🙂

 

Pisteur vétéran

 • 

11K  messages

il y a 5 ans

En voor diegene die het toch moeilijker vinden om de Flybox te installeren hier de link die je kan helpen bij installatie: 

https://www.orange.be/nl/hulp/technische-ondersteuning/flybox/hoe-installeer-ik-de-flybox

Apprenti pisteur

 • 

1  message(s)

il y a 5 ans

Heel handig

Pisteur expérimenté

 • 

19  messages

Bedankt, dit komt van pas!

Éclaireur novice

 • 

1  message(s)

il y a 5 ans

Hoi, 

Ik heb een vakantiehuis in Frankrijk en zou liever geen te duur abonnement aan gaan.
Als ik de flybox in het stopcontact steek in Frankrijk, gaat dit gewoon werken? 

Alvast bedankt!

Dries

Pisteur vétéran

 • 

11K  messages

@DriesL  het antwoord is simpel : nee. Je dient wel een adres te hebben in Belgie want het wordt hier geactiveerd en niet voor gebruik in Frankrijk. Je kan wel bijvoorbeeld je huis hebben in Lommel en je gaat naar de Ardennen ,je vakantie huis , en je plugt die daar in en je hebt internet dat is mogelijk. Maar over de grens is dus niet mogelijk. 

Apprenti guérisseur

 • 

176  messages

Dat mag niet: Je mag je Flybox niet op een ander adres gebruiken dan aangegeven

Grand Sage

 • 

4.1K  messages

il y a 5 ans

Update op 09.02:

Ugh allemaal!

Totem heeft rooksignalen ontvangen van het HOME Flybox-Team. Zoals je zult zien, zijn er veranderingen in ons internetaanbod en de Flybox is daarop geen uitzondering 🙂

In navolging van het groeiende succes van de Flybox hebben we enkele aanpassingen gedaan om een ​​betere klantervaring voor iedereen te garanderen:

  • De maximale snelheid is nu 210 Mbps.
  • Het is niet meer mogelijk om de Flybox te verplaatsen en op meerdere adressen te gebruiken.


Vergeet niet om de gebruiksvoorwaarden te lezen om zoveel mogelijk details over deze wijzigingen te hebben.

Totem bevat hier de belangrijkste voorwaarden voor jou:

Met de 15 GB Flybox (Easy Internet @Home) krijg je 15 GB voor € 15 / maand om op internet te surfen op het adres van je keuze met je pc, tablet, gameconsoles of elk ander aangesloten apparaat. Wanneer je 15 GB hebt bereikt, kun je aan een verlaagde snelheid (256 Kbps) blijven surfen tot je volgende factuur. Je kan een surfherlaadbeurt kopen om met de beginsnelheid verder te surfen.

Het gebruik van de Flybox is beperkt tot één adres. Het is daarom niet mogelijk om op een of meerdere andere adressen gebruik te maken van de dienst. De klant stemt ermee in zijn Flybox niet op verschillende adressen te gebruiken. In het geval dat de klant deze regel niet respecteert, kan Orange de dienst opschorten.

Met de Data Boost-optie profiteer je van een bijkomend nationaal surfvolume van 35 GB per maand, 100 GB in daluren (dus tussen 18u en 6u en in het weekend) en met een maximale downloadsnelheid van 210 Mbps. Je kan de maandelijkse optie deactiveren na een periode van 30 dagen. De optie is alleen compatibel met de Flybox 15 GB-aanbieding (Easy Internet @Home).

Surfen tijdens daluren, d.w.z. tussen 18u en 6u en in het weekend wordt het surfvolume van het Flybox 15 GB (Easy Internet @Home) (15 GB) abonnement of dat van de Data Boost-optie tijdens piekuren niet afgetrokken (35 GB). Voorbij 100 GB aan verkeer in daluren, wordt u geïnformeerd via sms en begin je je surfvolume te gebruiken tijdens piekuren. Wanneer de 15 GB van je 15 GB Flybox-abonnement (Easy Internet @Home) en de 35 GB van de piekuren van de Data Boost-optie zijn opgebruikt, wordt de surfsnelheid in piek- en daluren teruggebracht tot 256 Kbps, zelfs als je hebt de 100 GB aan daluren nog niet volledig benut. De normale surfsnelheid kan worden hersteld door een surfvulling aan te schaffen.

De maximale downloadsnelheid van 210 Mbps is indicatief en hangt af van de 4G-dekking op de plaats van gebruik, de positionering van de Flybox (modem) in het gebouw en de afstand tussen het toestel (tablet of pc) en de Flybox.

De geesten van de stam waken over je!

Totem

Pisteur expérimenté

 • 

12  messages

il y a 5 ans

De Orange Flybox is eigenlijk gewoon een soort gsm toestel met een sim kaart erin en je gebruikt hem als een soort "wifi hotspot". Dit kan je trouwens ook met je bestaande GSM toestel doen. Daarom kan je dus ook in heel Belgie je Flybox overal meenemen waar er goede 4G ontvangst is. Heel makkelijk dus! * Een tevreden Flybox klant *

Apprenti pisteur

 • 

1  message(s)

il y a 4 ans

Voor ik een flybox bestel wou ik weten of smart home appliances ook werken hiermee, met name slimme thermostaat, lampen ... en die dan van buitenaf via de gsm toepassing benaderen.

Kan iemand bevestigen dat dit zonder probleem werkt?

Sage

 • 

7.5K  messages

Apprenti pisteur

 • 

3  messages

il y a 4 ans

installatie van de flybox verliep probleemloos, verbinding met de laptop ook geen enkel probleem, maar......de printer : heb deze manueel verbonden met de wifi van de flybox en deze verbinding is geslaagd, althans de printers (HP en een Brother) hebben de status verbonden.  Echter ik kan de printers niet verbinden op de computer (zoeken naar printers), er wordt geen enkele printer getoond om toe te voegen.

Hoe op te lossen ?

Chef guérisseur

 • 

210  messages

Hey @rikkie ,

Heb je hiervoor al contact gehad met HP of Brother?

De printers kan je in principe ook rechtstreeks met USB verbinden. Lukt dat ook niet? 

Support voor HP: 

https://support.hp.com/be-nl/document/c04739903

Support voor Brother:

https://support.brother.com/g/b/faqend.aspx?c=nl&lang=nl&prod=pj773euk&faqid=faqp00100045_001

Groetjes,

Mustafa

 

 

Apprenti pisteur

 • 

3  messages

heb dit probleem opgelost, heb beide draadloze printer een eigen ip-adres gegeven en geen problemen meer.

Apprenti guérisseur

 • 

176  messages

il y a 4 ans

225mbps? Ik haal in Hasselt (Limburg) amper MAX 32mbps (70% ontvangst van 4G, 3 streepjes op modem). Ik heb wel nog de allereerste Flybox Modem (met 2 uitstekende antennes)

Éclaireur novice

 • 

1  message(s)

il y a 4 ans

Ik heb een fly box (150 GB voor 20 euro), en vroeger had ik hier nooit problemen mee.  Ook al werkte ik van thuis uit via de fly box ik moest amper deze eens wat bijladen.  Nu is het een constante en ben hier echt ontevreden over.  Elke maand zit ik aan een 50 tot 70 euro extra om dat ding te kunnen blijven gebruiken.

Kan ik dit niet automatische elke maand verhogen tot 50€ bv zonder extra te herladen.

Ook overweeg ik over te stappen naar een ander soort Fly Box bv. Tadaam daar Orange toch wel heel duur is op maandbasis en dit enkel voor een Fly Box.

Kan iemand mij helpen?  Kan ik ergens klacht indienen dat ik bijna dagelijks dien te herladen?  Hoe kan ik dit eventueel oplossen, GB verhogen maandelijks ipv dagelijks?  

Bellen naar Orange heeft geen zin want ik krijg hier telkens iemand anders aan de lijn dus moet het telkens opnieuw gaan uit

Sage

 • 

7.5K  messages

@AnneliesP die 20 EUR/maand is voor het maximum

Je kunt misschien beter overgaan naar een love duo (vast internet + mobiel)

Vast internet kost 34 EUR /maand - en geen zorgen meer

Kies je Love Duo- of Love Trio-pack | Orange België

 

Apprenti pisteur

 • 

3  messages

hallo,

Je hebt met de flybox 50 GB overdag en 150 GB daluren en weekends.  Ik gebruik dit systeem al een tijdje en heb op het einde van een maand telkens nog wat over.

Heb je je verbruik per dag al eens gemonitord ?  Kijk je overdag films of live-tv ? Veel youtube ?

Door gewoon gebruik, internet, mail, instagram moet je toch toekomen...

Kijk eens of je bepaalde dingen kunt uitstellen tot na 18 u ?

Wanneer je tv wil kijken is dit geen geschikt abonnement voor je vrees ik.

 

grtjs

 

Apprenti pisteur

 • 

3  messages

il y a 2 ans

Beste, Ik krijg geen toegang tot 

Flybox-beheerconsole

Ik krijg steeds de melding dat de beheerderssleutel niet correct is. 

(ook de sleutel op de sticker blijkt niet correct)

Hoe kan ik een nieuwe beheerderssleutel opvragen aub?

mvg

M.

Flybox beheerderssleutel opvragen/aanpassen 

 

Pisteur confirmé

 • 

8  messages

il y a 2 ans

Je bent er eentje vergeten.

Zit niet te ver van je flybox om de wifi-verbinding ervan goed op te vangen 😉

Pisteur confirmé

 • 

8  messages

il y a 11 mois

Super 

Pisteur expérimenté

 • 

22  messages

il y a 11 mois

Super

Apprenti guérisseur

 • 

176  messages

il y a 11 mois

Ik ga overstappen naar Hey!Telecom: 25 euro per maand voor 160GB: werkt ook met de Orange Flybox! (vrienden die het getest hebben met een hey Telecom SIM kaart). Dus geen piek en daluren meer en bovendien goedkoper en onbeperkt bellen. Orange loopt achter op hun Flybox aanbod 😞

Loading...