Profiel van tim4

Pisteur confirmé

 • 

3 Berichten

Geen Ethernet poorten

Hallo

Ik verhuis binnenkort naar een huis waar nog nooit internet is geweest.

Wel hebben we een aansluiting op het distributie netwerk (coax), Mede daarom koos ik voor Orange (die gebruik maakt van dit distributienetwerk). Nu vroeg ik mij af of dit een probleem is aangezien deze website vermeld dat ik wel ethernet poorten nodig heb.

tim4_0-1673892547929.png

Ik dacht dat dit wel ging kunnen als de modem en router dan gewoon op dezelfde plaats worden gezet zodat er geen ethernet kabel moet getrokken worden door de muren naar de woonkamer, ben ik correct? De beschrijving op de website deed mij twijfelen.

Super User

 • 

7.2K Berichten

Het toestel dat Orange bij u eventueel zal installeren is een combinatietoestel: daar zit een modem, een router en een switch in. Je hoeft dus geen kabel van de modem naar de router te voorzien.

Het nadeel hiervan is dan wel dat uw router noodzakelijkerwijze ook daar staat waar uw modem geplaatst wordt (aangezien het dus één toestel is). En dat is niet noodzakelijk de meest gunstige plaats voor de router. Het zou immers goed mogelijk zijn dat de WIFi vanuit die locatie niet overal in uw woning sterk genoeg zal zijn.

Wanneer het trekken van kabels een issue is voor u kan je eventueel ervoor opteren om een mesh wifi systeem doorheen uw woning te installeren. Werken met een set (of meerdere) powerlines kan ook.

Wanneer je meer gedetailleerde info wenst zou ik toch willen vragen om uw situatie en wensen meer concreet te beschrijven.

Pisteur confirmé

 • 

3 Berichten

Vriendelijk bedankt! Dit bevestigt mijn vermoeden en beantwoord al mijn vragen.

Er loopt een coax kabel tot in de woonkamer, dus de modem en router kunnen beide daar geplaatst worden. Ik maak me dus geen zorgen over ongunstige plaatsing van de router en slecht wifi bereik 🙂

Super User

 • 

7.2K Berichten

@tim4 

Daar moet je toch voorzichtig mee zijn. Waar komt de coax de woning binnen? Is dat in de living? Of komt die eerder binnen en is die dan verder getrokken tot in de living?

Het zou namelijk goed kunnen dat de installateur beslist van de modem/router te plaatsen daar waar de hoofdkabel de woning binnenkomt. Als dat niet de living is ...

Of je daarover kunt onderhandelen met de installateur weet ik niet. Ik ken de regels van Orange op dat punt niet.

Pisteur confirmé

 • 

3 Berichten

Zal het bij hen eens navragen, hoofdkabel komt binnen in garage en wordt doorgetrokken naar living (en boven).

Zou mij toch slechte service lijken om dat niet te doen in de living, tenzij dat extra werk is? Maar lijkt me sterk.

Super User

 • 

7.2K Berichten

@tim4 

Het zomaar kunnen dat het een principe kwestie is. De verantwoordelijkheid van Orange houd op bij het binnenkomen van de woning. Dus daar komt de modem/router te staan. Alles wat zich verder binnen in de woning afspeelt is de verantwoordelijkheid van de bewoner.

Als de kabel binnenkomt in de garage zou het dus goed mogelijk zijn dat de installateur zegt: ik plaats de modem/router in de garage. Met uw living heb ik geen zaken, dat is intern in de woning. En dat die man daarbij bedrijfsvoorschriften opvolgt, dus niet zijn goesting mag doen.

Ik zou het inderdaad best eens navragen bij Orange, en als zij hun zegen geven voor de installatie in de living, laat u dat dan op papier zetten. Anders is het nadien wellicht een welles/nietes spelleke ...

Super User

 • 

7.7K Berichten

Denk dat ik nog ergens tegengekomen ben dat de modem in de living bij de TV aangesloten is geweest.

Beter kun je ook opteren voor een Moca oplossing Internetprobleem: Orange helpt je | Orange België

Dan gaat internet over de coax kabel kun je hier iets over lezen - is Frans - Nederlandse vertaling zit in de pipeline

Dan kan je vast internet hebben in ook in een andere kamer waar coax toekomt - zie bij installatie en bijzondere gevallen Internetprobleem: Orange helpt je | Orange België

Zorg dat de installateur weet wat hij moet doen en meebrengen  - ga desnoods naar een Orange winkel om uit te leggen en te bestellen

 

Loading...