Profil de Cdt24801

Ervaren verkenner

 • 

7.2K  messages

mercredi 22 décembre 2021 15:54

België is en blijft duur voor internet, digitale TV en telefonie

In het Nieuwsblad verscheen vandaag een artikel dat nog maar eens een droeve waarheid aan de kaak stelt: ons Belgenlandje hoort bij de allerduurste landen voor internet, digitale TV en telefonie.

Enkele zinnen als samenvatting:

  • De nieuwe prijsvergelijking van het Belgisch Instituut voor Postdiensten en Telecommunicatie (BIPT) is toch even slikken.
  • Hoewel de Belgische mobiele markt het voorbije jaar aanzienlijk is veranderd – zo lanceerde Telenet dit voorjaar zijn modulaire One-pakket en kwam Orange in september met zijn goedkopere merk hey! op de markt – is er qua prijzen weinig of niets veranderd: België blijft duur tot zeer duur in vergelijking met de buurlanden.
  • Opmerkelijk: hoe hoger je behoeften, hoe groter de prijskloof met de buurlanden.
  • Een Belg betaalt ruim drie keer meer dan een Fransman
  • Volgens het BIPT zijn de hoge prijzen niet zozeer te verklaren door de hoge kwaliteit van het telecomnetwerk in België, zoals de operatoren graag volhouden, maar veeleer door het gebrek aan concurrentie in ons land.

Vandaar mijn suggestie: Orange, geef eens het goede voorbeeld en hanteer reële prijzen, in verhouding tot gelijkaardige kwaliteit in de buurlanden. Dit moet mogelijk zijn vermits het moederhuis Frans is en Frankrijk is dus driemaal goedkoper !!!

Zou dit geen leuke Kerstwens zijn? 😁 

EDIT: het volledige artikel kan je hier lezen.

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

il y a 4 ans

@Cdt24801  awel knap geschreven.

En het klopt nog ook.

Dat ze de reclame maar op tv verminderen en

aan de klanten uitgeven. 

Loading...