Apprenti pisteur
•
3 messages
Distributie op gevel maar wil gateway in garage
Ik verhuis binnenkort naar een woning uit de jaren 70 waar de woonkamer op de 1ste verdieping is en de inpandige garage zich onder de woonkamer bevindt.
De coax kabel komt via een gat in de voorgevel in de woonkamer binnen. Hier zit een oude wandcontact doos met labels TV en R. Verder is er geen hardware te zien, op de wandcontactdoos is geen coax kabel aangesloten.
Aangezien er hopelijk ooit fiber tot aan de woning komt en omdat ik ook geen gateways en NIU in de woonkamer wil zou ik graag alle netwerkapparatuur in de garage hebben en vervolgens zelf mijn eigen router en access points voorzien.
Nu is mijn vraag of ik rechtstreeks op die wandcontact doos een coax kabel mag aansluiten naar de garage waar dan zowel de NIU als de gateway geinstalleerd wordt. Er is al een mogelijkheid via de vloer om in de garage te geraken.
Verder wil ik ook geen TV abbonement dus er is geen coax kabel nodig van de garage terug naar de woonkamer hiervoor.

Pletse
Guerisseur expérimenté
•
607 messages
Hey @sammaes ,
Ipv een bestaande (al dan niet nog goede coax) te gaan verlengen naar de garage zou je beter een volledige nieuwe coax voorzien. Vermits ik versta dat het hier gaat om een gevelaansluiting kan dit relatief gemakkelijk.
Een nieuwe kabel leggen vanaf de tap op de gevel naar de garage zal een veel beter signaal geven en hierop zullen techniekers met alle plezier aansluiten.
Als een technieker komt en hij ziet dat de klant zelf een bestaande coax heeft verlengd, dan zou de aansluiting wel eens geweigerd kunnen worden. (omdat het signaal op de coax in vele gevallen dan te zwak is of teveel storing heeft).
Je kan vragen aan Orange om een nieuwe dropkabel te trekken, dit kost je €100 indien het gaat om een gevelaansluiting. Of je kan, zoals ik het deed, zelf een kabel aankopen (tip: online zijn die VEEEL goedkoper ivm DHZ-zaken), een gat boren door de gevel waar je de kabel naar binnen wenst en dan alles netjes vastleggen. Eens de technieker komt zal hij/zij de nodige F-connectoren op je nieuwe kabel voorzien, een NIU plaatsen en de modem.
Voorzie 2 stopcontacten waar de modem moet komen. Eentje voor de NIU en nog één voor de modem.
Eventueel nog een 3de stopcontact voor je eigen router.
Wat je ook kunt voorzien is een utp van de garage naar de woonkamer, zo heb je bekabeld internet in de woonkamer voor je eigen router/ap, zo hoeft deze niet in de garage te staan. (ik veronderstel dat de garage niet de beste wifi van het huis nodig heeft).
Als je zelf een coaxkabel wil leggen, zwarte PE6 coax voor aansluiting tot 30M,zwarte PE11 coax voor aansluitingen tot 50M.
Persoonlijk heb ik PE11, 10M vanaf het aftakpunt naar de modem, maar liever overkill voor de enkel euro's dat de kabel meer kost 😂.
4