Profiel van didaxe

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Mesh wifi

Sinds gisteren zijn de problemen weer begonnen met mijn mesh wifi.

Enkele maanden geleden zijn ze deze komen vervangen omdat ze zelf het probleem niet konden vinden.

Hierdoor waren de problemen opgelost maar nu komen ze plots terug. 
Er is geen enkel wijziging gebeurt in die maanden, zelfs geen nieuw toestel of wachtwoord veranderd.

De wifi valt gewoon even uit en is na 30 seconden terug. Dit gebeurt frequent op een dag dus.. 

Dit is heel enerverend als je weet dat er vele dingen aan gekoppeld zijn. 
Nu zijn we terug bij af en weet ik niet hoe ik het probleem zou kunnen oplossen.

modem resetten en herstarten, fabrieksinstellingen terug zetten.

Alles is de revue al gepasseerd dus dit gaat het probleem niet oplossen. 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe  

Heb hier een topic over gemaakt dus ik weet niet of je dit ook gelezen hebt ? Zo niet hier heb je de link:

https://community.orange.be/t5/Toestellen-en-instellingen/Installatie-gebruik-Mesh-wifi-systeem/m-p/99607

Lees dit topic eens goed en grondig door en bekijk dan jou opstelling eens thuis. 

Kan je misschien eens wat meer informatie geven over hoe jou opstelling eruit ziet thuis met je Mesh wifi ? Dus hoe veel torentje je gebruikt en waar je deze geplaatst hebt ? 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Zoals mede gedeeld, 

het is niet een standaard probleem maar eentje waar ze zelf niet goed het antwoord op weten. 

Er is maanden geleden eens een technieker langs geweest om alles uit te meten waar het probleem zich zou kunnen bevinden maar zonder resultaat, hierbij is ook bekeken naar de positionering van de 3 meshen en deze stonden perfect ( 2 van de 3 hebben zelfs een vaste utp kabel, dit omdat er 2 aan de andere kant van het huis staan en ik anders 5 units zou nodig hebben om te overbruggen). 

Ik ben de connectie steeds maar 30 seconden kwijt maar dit gebeurt een 100 x op een dag, heel irritant in tijden van teams meetings en talrijke online vergaderingen. 

De 3 Meshen zijn destijds allemaal vervangen geweest en dit heeft het probleem toch enkele maanden verholpen, nu start het terug. 

Zonder een nieuw apparaat te koppelen, instellingen te wijzigen... Niets 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe 

Maar zoals je het nu beschrijft , dat de connectie soms verliest en dit meerdere keren op één dag , is toch een teken dat je Mesh onderling niet goed en correct communiceert. 

Zoals ik al in mijn uitleg gegeven heb dien je wel je eigen aan de richtlijnen te houden om een goed werkend systeem te hebben. 

Nu geef je aan dat er twee torentjes aan een kabel verbonden zijn maar die kabel gaat die de muur in aan een wandcontact doosje? Want als je een Mesh met kabel wil gebruiken , wat perfect mogelijk is , dan raad ik aan om ze onderling met een kabel te verbinden of daar een switch tussen te plaatsen. Kan zijn dat er problemen zijn met binnenbekabeling , als je wandcontact doosjes gebruikt , en dat daardoor de onderlingen communicatie ook niet correct verloopt. 

Als ik moest kiezen zou ik er voor kiezen toch 5 units te plaatsen zodat je overal een goede dekking hebt en ook dat de communicatie onderling goed verloopt. 

Kan je meer uitleg geven hoe je Mesh wifi systeem is opgezet en hoe alles in verbinding staat met elkaar ? 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Je hebt waar alles binnenkomt van orange(COAX) en waar de hoofdrouter staat 1 mesh aan gekoppeld, van daar loopt ook een rechtstreekste utp kabel naar de andere kant van het gebouw ( 30-35 meter en een verdiep hoger). 

Die is gekoppeld met een 2e mesh. 

aangezien het afgeraden is om met powerlines te werken was dit VOLGENS HUN een goede oplossing hiervoor. 

Ondertussen denk ik dat ik zelf al een gehele support group kan opzetten met de uren dat ik erin gestoken heb. 

Ik stel voor dat we niet gaan kijken van wat ik fout zou gedaan hebben maar wat het probleem zou kunnen veroorzaken, aangezien ik hier al ontelbare uren ingestoken heb waarvan uren telefoongesprekken met orange en een technieker die alles komen uitmeten en bekijken is of ik het wel juist deed. 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe  

Het zal moeilijk worden als je er niet nog eens wat uren in wil steken want je wil toch graag een oplossing. 

Enkel kan ik je nu al zeggen dat er ook een probleem zit in de afstanden. Je werkt met kabels van 30 tot 35 meter lang om daar je Mesh op aan te sluiten. Gebruik je daar ook de juiste kabels voor ? Want je dient op zulke afstanden toch al een andere type kabel te gebruiken. Zulke afstanden heb ik ook niet thuis aangezien ik met Mesh wifi werk. Daarnaast koppel je twee kabels vanuit de Orange router om elk één Mesh Unit aan te sturen. Wat heeft de werking van Mesh dan voor nut ? Niks hé want je maakt twee units je hoofd unit omdat ze te samen van de hoofd router van Orange worden aangestuurd. 

Heb één kabel die is al met al 30 meter lang en vertrekt van boven in het huis naar beneden aan een switch die 1 Gb aan kan van snelheden. Vanuit de switch een kabel van 5 meter tot aan de eerste Mesh unit. Dan op net geen 7 meter de tweede Mesh unit en dan gevolgd op net geen 7 meter de derde Mesh unit. 

Ik zou het volgende voor jou situatie maken :

* kabel van de Orange router naar de eerste Mesh unit

* dan je andere rechtstreekse kabel uit de Orange router halen en die aan de eerste  Mesh unit koppelen om op die manier je tweede Mesh unit aan te sturen. 

Als je de mogelijkheid hebt , en ook als je de investering wil doen , nog een vierde of vijfde unit bij plaatsen om de afstanden te overbruggen. Is geen verplichting natuurlijk daar kies je zelf voor maar het zou je werking ervan aanzienlijk verbeteren. 

 

 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

ik doe het meteen en geef je een update. 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Nog steeds het zelfde probleem.

ook alles eerst uitgeschakeld en opnieuw opgestart vooraleer ik getest heb 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Het oranje lampje valt weg als ik verbinding kwijt ben. 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe  

Ja dus je onderlingen connectie is niet goed en daarom valt je wifi elke keer weg. 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Dus na maanden geen problemen te hebben en een perfect upload & download kan het zo maar *poof*.

de hoofd unit beneden die rechtstreeks in de router zit valt ook weg, dit is dan toch niet logisch ? 
wifi van de router zelf heeft nooit aangestaan om inderdaad niet elkaar te storen. 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe  

Ja dat kan zo maar ergens poof zijn en het duid erop dat het je connectie is je verbinding valt ergens weg. In dit geval valt dus je eerste unit al weg die verliest zijn verbinding. Je hebt er al goed aan gedaan om de wifi op de Orange router uit te zetten. 

Heb je de kabel al eens vervangen tussen je eerste unit en de Orange router ? Misschien dat daar ergens niet correct in werkt. 

Super User

 • 

11.1K Berichten

@didaxe  

Vraag mij af of de router van Orange niet uitvalt elke keer voor een paar seconden dat daar een probleem inzit. 

Apprenti pisteur

 • 

10 Berichten

Ja reeds gedaan.

Het is zelfs zo ver gegaan dat ik op aanvraag van orange een nieuwe COAX getrokken heb omdat er verlies op zat. 

dus deze verbinding is ook ok. 

Loading...