Profil de JasperR

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

dimanche 8 décembre 2024 06:58

AccesPoint installeren, 2 utp-poorten nodig?

Hey iedereen,

Wij hebben sinds een tijdje internet en digitale tv van Orange.

Onze bekabeling in huis komt binnen op de zolder, via de gevel. Op de zolder hangt dan ook onze modem, vanuit die modem gaat een utp-kabel en coax-kabel naar onze woonkamer op het gelijkvloers, die kabels zitten vervolgens in onze tv-box.

De wifi dekking op het gelijkvloers is ondermaats. Ik weet dat Orange hiervoor wel extra abonnement opties heeft, maar dit is uiteraard tegen bijbetaling, en dan kom ik uiteindelijk terug duurder uit als bij Telenet. Bij Telenet hadden we wel goed internet maar daar waren een acces-point en extender gratis in begrepen.

Bij de installatie van de Orange diensten zei de technieker dat we misschien nog zouden kunnen opteren om zelf een acces-point aan te schaffen met wifi6. Hier komt nu de vraag:

Moet ik dan een acces-point kopen met meerdere utp-poorten? 

Zodat ik op het gelijkvloers de utp-kabel van de modem (zolder) in de accespoint kan steken en dan vanuit die acces-point een utp-kabel naar de tv-box?

Ik had al een acces-point gekocht (BrosTrend AX3000 Access Point WiFi 6), maar het werd me al snel duidelijk dat ik hier niet veel mee ben, vermits ik de utp-kabel dan hier in zou moeten steken en dan heeft mijn tv-box geen internet verbinding meer.

Of zie ik dit verkeerd?

Alle tips welkom, of suggesties voor een acces-point of router eventueel?

Pisteur vétéran

 • 

42  messages

il y a 7 mois

Jouw accesspoint kan ook verbinden in de omgekeerde richting.
Dit wil zeggen, hem laten verbinden op de modem via wifi.
En dan de utp kabel van de accesspoint in de tvbox steken.

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

Hey, bedankt voor je antwoord.

Je bedoeld dan dat ik de acces point als extender verbind met wifi?

Want als ik de acces point hier in de woonkamer insteek en verbind met de wifi van de modem dan heb ik nog steeds een ondermaatse dekking op het gelijkvloers, omdat de acces point dan al vrij ver van de modem zit veronderstel ik.

Pisteur vétéran

 • 

42  messages

Dan zou misschien het beste voor u zijn een TPLink Deco 3-pack mesh systeem aanschaffen en plaatsen.

Je kan dan ook overal in huis op utp aansluiten.

En je hebt een uitstekende dekking.

Wel duur in aankoop.

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

il y a 7 mois

  • Wat de utp poorten van het access point, is niet zo belangrijk
    • koop je een 5 port switch - kun je in de tv kast plaatsen
    • utp van de muur in de switch, en dan kun je nog 4 apparaten aansluiten
      • TV, decoder, access point
    • TP-link desktop-switch LS1005G | Action BE
    • 9.99 EUR.  Koop er twee ingeval eens een panne
  • Als je je AX3000 nog terug kan geven zou ik opteren (heb die ook) voor twee asus xd4
    • Asus ZenWiFi AX Mini XD4 Review: A Complete AiMesh System | Dong Knows Tech
    • eens zien naar de prijzen op amazon.com.be amazon.fr en amazon.nl 
    • zeer goed als je bekabeld kunt verbinden
    • je kunt die als router configureren (modem in bridge) of als access point (ik werk met access point)
    • kunt de wifi van je modem uitzetten
      • 1 aan de modem
      • 1 bij de TV
      • en dan heb je je eigen wifi 6  mesh
        • twee SSIDs configureren, 1 voor de 2.4 GHz en 1 voor de 5 GHz
    • ben er wel meer dan een halve dag mee bezig geweest
      • maar ben een pietje precies

Ervaren verkenner

 • 

7.2K  messages

Ik zou, net als @Gregory , aanraden om uw systeem uit te breiden met een (of meerdere) switchen. Daarmee kan je dus probleemloos (en redelijk goedkoop) het aantal beschikbare UTP aansluitingen verveelvoudigen.

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

Ik ga het inderdaad eens proberen met zo'n switch in combinatie met die acces-point dat ik al had gekocht. Dat lijkt mij het gemakkelijkste en inderdaad goedkoopste 😉

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

il y a 7 mois

@streulma1987 @Gregory 

Jullie hebben het beide over zo'n AIMesh systemen, deze worden precies veel verkocht in packs van meerdere toestellen.  Wat is zo'n AIMesh systeem eigenlijk juist?  Ben je daar iets mee als je toch maar 1 beschikbare utp-poort hebt in huis?

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

@JasperR 

Het systeem van een Mesh is om twee of meer units te plaatsen waarvan minimum 1 met de modem verbonden is.  De volgende worden best ook met de modem verbonden, en indien niet moeten die draadloos met elkaar kunnen communiceren.  De AI ervoor is om het wat chiquer te doen klinken

Bedoeling van een mesh is als je signaal beter is met een andere unit dan diegene waarmee je verbonden bent, dat de andere unit de communicatie overneemt.  Vb ik heb 2 units alletwee met de modem verbonden.  de eerste staat in de TV kast beneden, de tweede op de zolder.  Als ik met mijn gsm van beneden de trap opga, schakelt mijn telefoon op een bepaald moment over op de unit op de zolder.  Je merkt daar niks van.  Omgekeerd, als ik terug naar beneden ga schakelt die terug over op de unit beneden.

De twee units hebben de zelfde SSID(s).  Mijn telefoon merkt er dus niks van.

>Ben je daar iets mee als je toch maar 1 beschikbare utp-poort hebt in huis?

Ja, als de tweede unit draadloos met deze aan de modem verbonden kan communiceren

Je hebt toch ook een utp poort boven aan de modem ?  En ook 1 aan de TV beneden.  Deze zijn toch met elkaar verbonden ?  Dus je unit 1 unit boven zetten aan de modem, en 1 aan de TV

De modem heeft toch 4 utp poorten ?  Eigenlijk zit er in de modem ook een switch die van 1 poort er 4 maakt.  

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

Mesh, van het engels voor onder andere malienkolder 

Vermaasd netwerk - Wikipedia

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

Hey,

Bedankt voor alle info!

Ik had het voorlopig eens geprobeerd met die TP-Link switch en de acces-point dat ik al had gekocht, maar dit blijkt toch niet echt veel verbetering te brengen. 

Op die manier krijg ik met 3 verschillende netwerken te maken, de acces-point zend een 2.4 en 2.5 signaal uit en de originele modem op de zolder zend dan zijn signaal ook nog eens uit. De signalen van de acces-point zijn ook niet per sé beter, de boogjes van de wifi zijn wel helemaal gevuld op de apparaten, maar de verbinding is uiteindelijk niet beter als die modem van op de zolder.

Ik ga dan best toch maar eens op zoek naar zo'n mesh systeem?

Ik veronderstel dat ik met zo 1 module wel kan toekomen?  (Beneden in de woonkamer dan bekabeld verbonden met de modem op de zolder). Vermits wij op de 1ste verdieping van ons huis toch niet echt wifi gebruiken.

Ervaren verkenner

 • 

7.5K  messages

Als je enkel wifi in de living wil, dan

  • wifi op de modem uitschakelen
  • het access point dat je nu hebt in de living installeren
  • mesh heb je niet nodig - je hebt minimum 2 toestellen voor een mesh nodig

Pisteur confirmé

 • 

6  messages

Ik heb nu de modem wifi uitgeschakeld en de accespoint nog eens opnieuw ingesteld en in een apart stopcontact gestoken. (had hem eerst in een verdeelstekker zitten).

Nog eens even afwachten wat dit geeft 😉

Wat is nu eigenlijk het nut van die aparte 2.4ghz en 5ghz signalen?

Wij verbinden hier thuis zelf met 2 iPhones, laptop, draadloze all-in-one printer en een internetradio. Bij elk apparaart kijken welke van de 2 de beste verbinding geeft?

De printer, laptop en radio staan dichtbij (binnen de 5 meter) de accespoint, de smartphones variëren uiteraard.

Apprenti éclaireur

 • 

6  messages

il y a 7 mois

Ik zat met hetzelfde probleem maar heb me via dit gesprek prima kunnen behelpen!

Loading...