Profil de Gilles1

Apprenti pisteur

 • 

1  message(s)

Lukt het voor jullie om het verbruik te controlleren ?

Lukt het voor jullie om het verbruik te controlleren ?

4.4K  messages

Ja, dat lukt aardig, soms erna, soms ervoor. Maar al bij al mogen we niet klagen.

Chaman confirmé

 • 

4K  messages

@Anonymous @Gilles1 @Gregory @Timm1983 

Bij mij lukt het heel goed met het verbruik ,en als ik Vb kosten  deed ( buiten abonnement )  krijg ik een sms hoeveel ik verbruikt heb telkens ik een telefoontje heb gepleegd . Dus alles verloopt perfect 👌.Ik heb niet te klagen zeker niet 🙅‍♀️ .Zeer tevreden 

Super User

 • 

8K  messages

@Gilles1  goedenavond, ja het lukt ons met  het verbruik.

Bedankt.

Deze krijg je ook nog;

Tagnieuw.jpg

 

Super User

 • 

7.2K  messages

Het zal uiteraard aan mij liggen, maar ik begrijp eigenlijk de vraag niet ....

Wat moet er lukken?

4.4K  messages

Ah, dat is toch duidelijk : voor de verbruik.

Super User

 • 

7.2K  messages

@Anonymous 

Inderdaad, als je het zo bekijkt ....🤔

Super User

 • 

7.6K  messages

Jammer dat er hier geen garbage collection bestaat @Anonymous 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Garbage_collection_(computer_science)

4.4K  messages

@Gregory , ja, maar misschien ook een taak voor de moderators om dergelijke topics, waarbij het onderwerp duidelijk een foutje is ‘-) te verwijderen. En indien een typo zal dit door een deugdelijke gebruiker in de kortste keren gewijzigd worden.

Apprenti pisteur

 • 

1  message(s)

Ja hoor! Beetje verkennen natuurlijk maar alles lukt

Éclaireur novice

 • 

1  message(s)

Jaa lukt hier prima hoor !

4.4K  messages

@Gilles1 
Wat mobiel betreft, ja, met de app.

Wat vast betreft, ja, in de klantenzone.

Mvg

Pisteur expérimenté

 • 

13  messages

Ja bij mij lukt dit. 

Pisteur confirmé

 • 

4  messages

Lukt ook heel goed!

Pisteur expérimenté

 • 

33  messages

Hallo beste leden,
Ik zou eens willen reageren hierop, want ik heb vandaag in My Orange eens mijn verbruik gecontroleerd en ik ben geschrokken omdat ik ineens buiten mijn bundel van €10 zou gegaan zijn, er zal mij al €25,96 extra aangerekend worden, nu ben ik de laatste weken al meer thuis dan ooit. En heb ik enkel zaterdag maar 2x kort gebeld. Ik zie nu dat mijn belwaarde (2u30min) volledig is opgebruikt? Raar hebben nog andere leden dit al meegemaakt, dat je je niet bewust bent van een hoog verbruik? En ik bel nauwelijks en ik ben meer thuis dan anders. Zou het ook kunnen dat het hier om een vergissing gaat, maar dat zal ik dan toch maar kunnen zien op mijn volgende factuur?
Ik ben eens benieuwd wat ik extra zou verbruikt hebben want ik heb nu door veel thuis te zijn echt niet veel gebeld.
Vandaag ook via Messenger Orange op de hoogte gebracht dat ik ineens buiten mijn bundel een bedrag heb van €25,96 en ik mocht laten weten als ik het bedrag zou betwisten.
Is een tijdelijk verbruik zien wat het bellen betreft mogelijk of moet ik wachten op mijn volgende factuur? Herkennen nog andere leden zich in mijn situatie?
Timm1983

Super User

 • 

7.2K  messages

@Timm1983 

Orange kennende zal je moeten wachten tot de factuur er is. Daar staan alle details in, dan pas kun je een gefundeerd oordeel vellen of er iets abnormaal is of niet. Nu is het allemaal nog speculatie, tasten in het duister.

Super User

 • 

7.6K  messages

@Timm1983 Denk dat je beter je gedetailleerde factuur afwacht. 
Tijdelijk verbruik, zonder detail, zie je in my orange met wat vertraging.

Wat die andere leden in je situatie betreft, nog één vandaag. Manipulatie ?  https://community.orange.be/t5/Appareils-et-configuration/Fixer-une-durée-maximum-pour-un-appel/td-p/98983

 

Pisteur expérimenté

 • 

33  messages

Hallo allemaal,
Gisteren, 4/6 heb ik mijn factuur ontvangen met een totaalbedrag van €37,97 en het rare is dat mij €26,97 te veel werd aangerekend voor een nr. 02 driehondertwintig twaalf nul nul (ik moet het wel zo typen want het telefoonnummer werd niet weergegeven en ik wil laten weten welke nummer mij onnodig werd aangerekend!), dat ik verschillende malen zou gebeld hebben werd me vele malen €0,25 aangerekend. Als ik kijk bij de uitgaande oproepen op mijn gsm toestel dat zie ik zelfs niet dat ik deze nummer zou gebeld hebben. Gisteren heb ik ook met Orange in het Frans gechat via messenger, maar Orange zegt dat ik de €37,97 zal moeten betalen met domiciliëring, ook een creditnota is utgesloten. Hebben nog andere leden gemerkt dat ze worden aangerekend voor een nummer dat begint met 02 dat ze niet gebeld hadden?
Kan ik hier zelf nog iets aan doen? Misschien maandag eens bellen naar het dichtstbijzijnde Orangeshop?
Sinds ik Go Light heb betaal ik iedere maand gewoon €10, nu ineens een factuur van €37,97 dat is toch wel een beetje te toevallig.
Zulke praktijken ben ik niet gewoon van Orange, mij aanrekenen wat ik niet heb verbruikt, toch staat het op de factuur? En zien ze aan mijn simkaart dat ik een 02 nummer verschillende keren gebeld had.
Alhoewel bij mijn uitgaande oproepen op mijn gsm het 02 nummer niet voorkomt.
Wie heeft goede raad voor mij?
Alvast bedankt en prettig weekend voor iedereen!
Timm1983

Super User

 • 

7.6K  messages

Raar nummer @Timm1983 

Dat nummer ziet er een oproepdoorschakeling uit

Je hebt die toevallig toch niet geinstalleerd ?

Kijk hieronder even onder Op mobiel

https://www.proximus.be/support/nl/id_sfaql_voice_assist/bedrijven-en-overheden/support/it-diensten/digitalez-samenwerkingstools/voice-collaboration/je-voice-assistent-beheren.html

 

Om Voice Assist volledig uit te schakelen, toets ##002# in

 

Pisteur expérimenté

 • 

33  messages

Ik vraag mij dan af wat Orange ineens met concurrent Proximus te zien heeft, in ieder geval ben ik hier nog niet mee geholpen, wel heb ik ##002# ingetoetst en de oproepdoorschakeling is nu uitgeschakeld, of ligt het aan die voice mail, verder vind ik het toch raar dat Orange mij een nummer aanrekent die ik niet gebeld heb.
Dat ik al die maanden na overschakeling naar Go Light, €10 per maand betaal, is dat dan niet een beetje te toevallig, ineens een hogere factuur van Orange tewege.
Misschien ik hierover eens bel met het dichtstbijzijnde Orangeshop maandag.
Als ze via Messenger weigeren om een creditnota op te maken voor het teveel aangerekende bedrag, ik moet ook geen hogere bedragen aanvaarden iedere maand van mijn werkgever!
Ik dien dan ook het teveel betaalt terug te betalen en dat verwacht ik nu ook van Orange.
Dat noem ik nu oplichting, ik ben dergelijke praktijken van Orange zeker niet gewoon.
Ik heb nu de nummer 0 2/ 3 2 0 1 2 0 0, opgeslagen bij mijn contacten en geblokkeerd dat het gedaan is met die oplichterij, Orange hopelijk niet volgende maand nog zo een factuur, of het zou weer van een andere nummer zijn? Doe er dan eens iets aan Orange, wat dit ben ik niet gewoon van jullie, na al maanden gewoon €10 te betalen zoals het hoort! Ik ben nu toch meestal thuis en moet thuis werken voor mijn werk, dus wie zou ik dan moeten bellen als ik thuis ben? Mijn vriendin misschien, die ik niet heb?
Ik wil de andere leden ook eens verwittigen die de indruk hebben plotseling een hoge factuur te hebben, ik hoop dat ik niet de enige ben.
Timm1983

Super User

 • 

7.6K  messages

Denk dat het een app is die je kunt gebruiken of je al dan niet proximus klant bent

Als die ingeschakeld is denk ik dat dat nummer gebeld wordt

Meer weet ik er ook niet van - enkel komt dat nummer wel overeen met het nummer dat je opgaf

 

 

Chaman confirmé

 • 

4K  messages

@Timm1983 Als ik het goed begrijp moet je ##002# ook voor oranje en dan schakel je voice volledig uit .Maar je krijgt dan een duurdere factuur . En zeggen dat zij dat niet kunnen .Jeetje … Konden ze dat aan de telefoon 📞 niet zeggen . Blijkbaar zeer moeilijk 😞 Maar ja misschien moeten sommige nog leren zoals wij 😉.Maar toch wel erg .Voor de rest wel blij geen problemen met ijs facturen kan alles goed volgen in de app van Orange . En als het meer kost krijg ik een verwittiging per sms .

groetjes tinneke2 

Pisteur confirmé

 • 

7  messages

Ja voor mij wel

Loading...